השיטה הסודית של הטייקונים לחסכון משמעותי בכספי ההלוואות שלהם!

זה לא סוד שהעשירים מתעשרים והעניים נעשים עניים יותר, אבל איך זה קורה? כאשר רוב גדול של ההלוואות שייך לגופים העסקיים הגדולים במשק, נראה שהטייקונים יודעים משהו שאנו לא. דרך אחת מרכזית שבה הם מצליחים להוזיל את עלויות ההלוואות שלהם היא דרך הלוואות בערבות מדינה. בואו נבין את המנגנון שמאחורי הקלעים.

הלוואות בערבות מדינה – כיצד זה עובד?
הלוואות בערבות מדינה הן אחת הדרכים שבהן טייקונים וחברות גדולות מצליחות למזער סיכונים ולחסוך כספים גדולים בתשלומי ריבית. מדובר בהלוואות שהמדינה מתחייבת לכסות חלק מהסכום או את כולו במקרה של אי פרעון. זהו אחד הכלים שבו המדינה תומכת בעסקים גדולים כחלק ממדיניות לקידום תעשייה, פיתוח טכנולוגי או כלכלה באופן כללי.
מדוע הטייקונים משתמשים בשיטה זו?
שימוש בהלוואות בערבות מדינה מאפשר לטייקונים ולחברות הגדולות להבטיח גיוס הון בתנאים יותר טובים מאשר גיוס דרך הלוואות רגילות. הריביות נמוכות יותר, תקופות ההחזר ארוכות יותר, והדרישות לביטחונות פחות מחמירות. הכל זה מפחית את העלות הכוללת של ההלוואה ומשפר את התזרים המזומנים של החברה, מה שמאפשר השקעה מחודשת בפעילות עסקית והרחבה
מה הכותרות של השיטה?
  1. חסכון גדול בריביות – תוך ניצול התמיכה הממשלתית, הריביות נשארות נמוכות.
  2. גיוס קל ומהיר יותר של הון – ערבויות מדינה מפשיטות את התהליך לגיוס הון.
  3. פחות דרישות ביטחוניות – המדינה משמשת כערב לחלק מהסכום, מה שמוריד את הדרישות מהלווה.
השפעות כלכליות וחברתיות
השימוש בהלוואות בערבות מדינה יכול להביא לשינויים כלכליים וחברתיים משמעותיים. מחד גיסא, התמיכה בחברות גדולות ובעלות השפעה כלכלית עזרה ליצירת מקומות עבודה ולצמיחה כלכלית. מאידך, קריטיקה רבה נשמעת כנגד העדפתם של עסקים גדולים בעזרת רפורמות ממשלתיות ותמיכה כלכלית שלא תמיד נהנים ממנה העסקים הקטנים או התחומים החלשים יותר בכלכלה. דבר זה עלול להוביל להתרחבות הפערים בין עשיר לעני ולגרום לחוסר שוויון חברתי.
דוגמאות מהשטח
אחת הדוגמאות הבולטות לשימוש בהלוואות בערבות מדינה בישראל היא התמיכה בחברות תעופה וביטחוניות במהלך משברים כלכליים. לדוגמה, במשבר הקורונה, חברות תעופה גדולות כמו אל על קיבלו תמיכה משמעותית על מנת לשמור על יציבותן הכלכלית ולמנוע קריסה שעלולה הייתה להשפיע על הכלכלה הלאומית. דוגמה זו ממחישה כיצד הלוואות בערבות מדינה יכולות לשמש ככלי להצלת חברות גדולות בזמני משבר, אך גם להדגים את הצורך בשקיפות ובפיקוח מדוקדק על תהליך החלוקה והשימוש באמצעים אלה.
סיכום
הלוואות בערבות מדינה הן כלי יעיל לטייקונים לשמור על יציבות כלכלית ולהמשיך להרחיב את עסקיהם בזמן שהם מפחיתים את עלויות המימון שלהם. השימוש בשיטה זו מדגים איך הטייקונים נהנים מיתרונות שלא תמיד זמינים לכלל העסקים, מה שמצביע על אחד הדרכים שבהן הפערים הכלכליים בחברה עלולים להתרחב.
מעוניין לשמוע גם על הלוואות בערבות מדינה בריבית משתלמת במיוחד לעסקים? השאר פרטים עכשיו

*בכפוף לאישור החברה ותנאיה. המלווה ו/או הבנק בו מתנהל חשבונך. אי עמידה בפירעון ההלוואה או האשראי עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. אין בהודעה זו כדי לחייב את המלווה בהעמדת האשראי באופן מלא או חלקי ולמלווה יהיה את שיקול הדעת המוחלט באם להיענות לבקשה או לדחותה. הפרסום איננו מהווה הצעה למתן אשראי. תקופת ההלוואה 18-100 תשלומים.

מיכאל דנון

בן כמה אתה?

הישארו מעודכנים

שעות פעילות :

ימים א-ה 09:00-16:00

צרו קשר